Kifosztotta alvó utastársát egy férfi
2021. szeptember 14. kedd 16:08

A Pécsi Járásbíróság hétfőn elrendelte egy komlói férfi letartóztatását egy hónapra védekezésre képtelen személytől való elvétellel elkövetett kifosztás bűntette és lopás vétsége alapos gyanúja miatt.
A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított férfi szeptember 3-án, a kora esti órákban egy gépjárműben utazott egy férfival, aki út közben elaludt és ezt kihasználva a gyanúsított a sértett pénztárcáját a benne lévő 126.000 forinttal együtt eltulajdonította.
A gyanúsított azzal is gyanúsítható, hogy 2021. augusztus 17. napjáról 18-ra virradóra az éjszakai órákban Komlón, egy autó utánfutójából eltulajdonított egy villanymotort úgy, hogy annak rögzítését lecsavarozta.
A cselekményével 128.000 forint kárt okozott.
A korábban többszörösen büntetett előéletű gyanúsított vonatkozásában tartani lehet attól, hogy szabadlábon hagyása esetén a büntetőeljárás alól igyekezne kivonni magát, megszökne, elrejtőzne, illetve újabb szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekményt követne el, ezért a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.
A bíróság végzését az ügyész tudomásul vette, a gyanúsított és védője fellebbeztek, ezért a határozat nem végleges.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orbán Viktor az ünnepen: beszélnünk...
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- A Fradi mai, osztrák ellenfele a...
- Dunaszekcsőn oltják a lángokat a...
- Hargitai János elárulta, szerinte mi...
- Pécsi tűzoltókat is kitüntettek az...
- Még közlekednek a balatoni hajók és...
- Várhatóan megáll a...
- Gyalogosgázolás szemtanúit keresik a...
- Ilyen volt a forradalom Pécsett:...