Képregény-kiállítás nyílik a Művészetek Házában
2010. április 06. kedd 14:55
Svájc, a képregény hazája címmel kiállítás nyílik április hetedikén este hat órakor a Művészetek és Irodalom Házában.
A tárlat egy olyan ország képregényeinek múltját és jelenét tárja elénk, amely szerény méretei ellenére jelentős és változatos szerepet töltött be a képregény történetében.
A kiállítás központi eleme 24 táblakép, amely 12 szöveg nélküli történettel 12 mai alkotó portréját mutatja be. Ezekben a szerzők az Idő témáját dolgozzák fel - munkájukat kifejezetten erre a kiállításra szánva.
Svájc nevéhez számos, az unalomig hajtogatott klisé tapad. A kiállításnak „A tipikus svájci" elnevezésű részlege néhány külföldi képregényrajzoló által készített, Svájcot bemutató ábrázolást tár elénk.
Megnyitó: 2010. április 7. szerda, 18 óra
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Robotsebészeti rendszert, bioreaktort...
- Viharos széllel érkezik a csapadék...
- Hétvégén ismét Kelenföld lesz a pécsi...
- Idén is gyönyörködhetünk a kétméteres...
- Húsvéti razziába kezdenek a NAV...
- Leállítja a kormány a gázszállítást...
- Új életre kel, s hamarosan visszatér...
- Új hajóval bővült a vízirendészet...
- Idén is megrendezik a magyar...
- Vasúti nagykörút: Hargitai János...

