Kedden Pécsett és a megye más részein is felhőszakadás várható, jégeső, viharos szél is lehet
2014. április 28. hétfő 20:36
Baranyára és másik tíz megyére, illetve a a fővárosra adott ki figyelmeztetést a várható felhőszakadás miatt keddre a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő esti veszélyjelzése szerint Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Veszprém, Zala és Pest megyére, valamint Budapestre adtak ki citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést, mivel ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több csapadék hullhat.
Azt írták, hétfőn este és az éjszaka első felében már előfordulhat helyenként zivatar (Pécs nyugati részén este fél körül már esik - a szerk.).
Kedden pedig már délelőttől kialakulhatnak zivatarok, amelyekből jelentősebb csapadék hullhat. Délutántól többfelé intenzívebb zivatarok is lehetnek, amelyeket a felhőszakadás mellett viharos (60-70 kilométer/óra körüli) széllökések és jégeső is kísérhet.
Az előrejelzés szerint kedden a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6-12, a legmagasabb hőmérséklet 19-23 Celsius-fok között várható.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Igen hűvös éj után napsütéses napunk...
- Fotelból szállt fel a füst a Füst ucában
- Vizesárokba zuhant egy személyautó...
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Újabb baranyai drogdílert kaptak el a...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...
- Drogot találtak a rendőrök egy...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Mától a háztartási cikkekre is...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...