Kábellopás: késések a Budapest-Pécs vonalon
2009. október 21. szerda 14:28
A közlemény szerint a Budapest-Székesfehérvár vonalon 20-30 perces, a Budapest-Pusztaszabolcs-Pécs vonalon pedig átlagosan 30-35 perces késések alakulhatnak ki, mert Kelenföld és Budafok-Albertfalva, valamint Kelenföld és Budafok-Háros állomások között ellopták a kábelt, emiatt pedig meghibásodott a biztosító berendezés.
A Budapest-Pusztaszabolcs vonalon, a Budapest-Déli pályaudvar és Százhalombatta között közlekedő vonatok 13 óra 40 perctől nem közlekednek, helyettük a Pusztaszabolcsra, illetve az onnét a Déli pályaudvarra induló személyvonatok minden állomáson és megállóhelyen megállnak.
A Budapest-Székesfehérvár vonalon, a Budapest-Déli pályaudvar és Martonvásár között közlekedő vonatokat szintén le kellett lemondani, helyettük a Székesfehérvárra, illetve az onnét a Déli pályaudvarra közlekedő zónázó vonatok minden állomáson és megállóhelyen megállnak - tette hozzá a Mávinform.
Mint írták, a biztosítóberendezés javítását megkezdték, a hiba elhárításáig - várhatóan este 6 óráig - az említett vonalakon a vonatok fokozott biztonsági előírások mellett közlekednek.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Melegszik az idő, akár harminc fok is...
- Szexuális erőszakkal gyanúsított...
- Egyszerre két ponton is meggyulladt a...
- Feladta magát Nyerges Zoltán, a...
- Súlyosan megsebesítette anyját és...
- Orbán Viktor Pécsre látogat -...
- Csaknem hetven fiatal zarándokolt...
- Volt egyszer egy Aranykacsa: hét...
- Focista családba született, s már a...
- Elkezdődött az egyhetes rendőrségi...