Jövő szombaton újra Retrovárium a Király utcában

2011. június 04. szombat 13:16

Tavaly június 5-én indult útjára az azóta is fokozódó népszerűségnek örvendő Retro Könyvvásár. A Csorba Győző Megyei-Városi Könyvtár munkatársai Pécsett, a Király utca 9. alatt a következő szombaton ismét szélesre tárják a „Retrovárium" kapuját, immáron huszonhetedik alkalommal. Ezen a héten a szervezők Horváth Ádám tévérendező, egyetemi tanár 81. születésnapját ünneplik, és idézik fel a kapualjban berendezett kiállításon legnépszerűbb munkája, a SZOMSZÉDOK című teleregény szereplőit, a sorozat érdekességeit, "kulisszatitkait".

A minőségi régi regényeket, versesköteteket, szakkönyveket, képzőművészeti albumokat, hanglemezeket és hangkazettákat kínáló Retro Könyvvásár állandó vendége a KuPé folyóirat: a vendégek találkozhatnak a lap munkatársaival, hozzájuthatnak az újság korábbi számaihoz.

A mostani héten is lehetőség nyílik a Dzsungelmániás albumokba való matricák cseréjére; lesz egy Dzsungelmániás sarok, ahova mindenkit - kicsiket, nagyokat - szeretettel várnak a csereberére a szervezők. A gyerekek retro-fotelben ülve kifestőket színezhetnek, a felnőttek a régi könyvek között válogathatnak, olvasgathatnak, beszélgethetnek, vásárolhatnak és megtekinthetik a kiállítást. A jelmondat 2011-ben is változatlan: „Jöjjön a Király Kapualjba, kerüljön Retro Hangulatba!"