Idős nőt lopott meg, még a fülbevalóját is kitépte
2017. július 24. hétfő 10:36

A Pécsi Járásbíróság szombaton elrendelte egy férfi előzetes letartóztatását rablás bűntettének alapos gyanúja miatt egy hónapra.
A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított szerdán a hajnali órákban a kerítésen átmászva bement egy idős, pécsi sértett nő családi házába, majd a melléképületben magához vett egy fejszét, azzal a családi ház verandájának ablaküvegét betörte és bement a házba.
A házban egyedül élő, idős sértett észlelte a gyanúsítottat, felszólította, hogy távozzon. A gyanúsított ekkor több ízben megütötte a sértettet, fejére pokrócot szorított, a füléből kitépte egyik fülbevalóját. Ezután a sértett a másik fülében lévő fülbevalót önként átadta a gyanúsítottnak, aki mindezek után átkutatta a házat, ennek során 6.000 forint készpénzt tulajdonított el. A gyanúsított a sértettnek összesen 20.000 forint kárt okozott.
Az öttől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, jelentős tárgyi súlyú bűncselekményre figyelemmel alaposan tartani lehet attól, hogy a gyanúsított megszökne, elrejtőzne, igyekezne kivonni magát a büntetőeljárás hatálya alól. A határozat ellen a gyanúsított fellebbezést jelentett be.
Forrás: Pécsi Törvényszék
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Súlyos balesettel indult a nap,...
- Orbán Viktor: a Voks 2025...
- Indul a Sétatér Fesztivál -...
- Elgázoltak egy lányt a zebrán...
- Vasárnap éjfélig tart a fokozott...
- Egy hónapja hiába keresnek egy...
- A tanévkezdésre 120 km/h-ra nő a...
- Férfiakat kukkolt egy férfi egy...
- Orbán Viktor bejelentette, mi lett a...
- Voks2025: bemutatták a vármegyei...