Idős nénit rabolt ki, több mint hét év fegyházat kapott
2017. június 29. csütörtök 14:02

A Pécsi Törvényszék június 29-én helybenhagyta a Pécsi Járásbíróság ítéletét, melyben a vádlottat bűnösnek mondta ki bűncselekmény felismerésére, elhárítására, koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett rablás bűntettében, és ezért 7 év 7 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre és 9 év közügyek gyakorlásától eltiltásra ítélte.
A vádlott 2016. május 8-án este 20 óra 50 perc körüli időben, Pécsett megpróbálta eltulajdonítani a gyalogosan közlekedő nagyon idős sértett táskáját először úgy, hogy azt megkísérelte letépni a sértett válláról. Ezzel a módszerrel nem járt sikerrel, ez után a sértettet egy bokor tövébe tolta, majd a földre nyomta és a magához húzott idős sértett válláról így le tudta venni a táskáját, majd azzal elszaladt a helyszínről.
A vádlott a táskából 2 db 10 000 forintost vett ki, majd a táskát annak tartalmával együtt eldobta. Ezzel a sértettnek 48 380 forint kárt okozott.
Szemtanúk értesítették a rendőrséget, a vádlottat menekülés közben elfogták. A táskát a nyomozó hatóság megtalálta, azonban a vádlott által kivett készpénzt nem, így az nem térült meg.
Az ítélet jogerős.
Forrás: Pécsi Törvényszék
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Harkányban, ketten...
- Viharokkal ér véget vasárnap a májusi...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Kell az erősítés, szolgálati kutyákat...
- Újabb horrorkaravánokra csaptak le a...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Indul a regisztráció a bajai...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Az anyák napja jegyében várják a...
- Csak szeptembertől lesz használható...