Idén is megrendezik a Pécsi Egyházmegye nyári táborát
2026. június 02. kedd 15:15

A Pécsi Egyházmegye 2026. július 6-11. között újra megrendezi a tavaly hatalmas sikert aratott gyermek és ifjúsági nyári táborát.
Az ÁGOTA Alapítvány Bács-Kiskun vármegyében, Tass-Alsószenttamáson elterülő 7 hektáros területén kialakított ifjúsági, szabadidős, kulturális, képzési és lelkiségi központja lesz a helyszíne az idei tábornak is, ahova azokat a 11 éven felüli gyermekeket és fiatalokat várják, akiknek élő kapcsolata van az egyházmegye valamely egyházközségével.
A helyszínen természetközeli, ugyanakkor kényelmes, a kor elvárásainak megfelelő körülmények között megrendezésre kerülő egyházmegyei táborban minden nap lesz játék, sport és közösségi programok, mindez a Katolikus Egyház értékrendszere mentén.
A tábor állandó mottóját Sámuel első könyvéből választották a szervezők: „Szólj, Uram, hallja a te szolgád" (1Sám 3,9). A minőségi és tartalmas programok sorozata kiváló lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők új ismeretségeket kössenek az egyházmegye különböző részein élő fiatalokkal, meglévő kapcsolataikat elmélyítsék.
Emellett a tábor teret ad a tapasztalatok, élmények és jó gyakorlatok megosztására is, így gazdagítva mind a személyes, mind a közösségi életet és a hit fejlődését. A táborozók felügyeletét és a programokat hitoktatók, pedagógusok és lelkipásztorok koordinálják.
Forrás: Pécsi Egyházmegye
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az összes munkást szabálytalanul...
- Ilyen volt Pécs legendássá vált...
- Szerdán is zivatarok csaphatnak le...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Pénteken csúcsra járatják a razziát...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...
- KSH: 800 ezerhez közelít a magyarok...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...

