Hibrid pintyet fogtak a baranyai madarászok
2010. február 02. kedd 18:25
Az erdei pinty és a fenyőpinty házasságából létrejött madarat találtak Baranyában, Magyarországon első alkalommal. Új faj születésének azonban nem lehetünk tanúi, a hibrid ugyanis az öszvérhez hasonlóan nemzőképtelen, és tavasszal el is hagy bennünket - írja a FigyelőNet.
A madár január elején Pécsett akadt az MME Baranya megyei Helyi Csoportjának gyűrűzőhálójába. Mivel az erdei pinty és a fenyőpinty hímjének jegyeit viselte magán, a madarászok a két faj kereszteződéséből származó hibridként határozták meg.
Feltehetően északról érkezhetett, mert a fenyőpinty hazánkban nem fészkel, csak őszi-tavaszi vonuláskor gyakori, de jelentős a hazánkban áttelelő állománya is. A hibridpinty pécsi telelését ismételt befogása, illetve többszöri megfigyelése is megerősítette - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A teljes cikket elolvashatja itt!
Forrás: FigyelőNet
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécs-Villány-Mohács: pótlóbuszok...
- A baranyai strandok többsége a...
- Két baranyai városban készülhetnek a...
- Juhász Dorka megsérült, egyelőre...
- Michelisz Norbert megnyerte aTCR...
- Ismét számba veszik az erdei...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Komlói rablót keresnek a rendőrök: ki...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- A pécsi Pitbull lett Gulyás helyett...

