Hargitai: a határig érhet az M6-os
2010. március 30. kedd 19:56

Az ügy előzményei közé tartozik, hogy Hargitai János március közepén aknamentesítési kérdésekben egyeztetett Eszéken többek között Djurdja Adlesic horvát miniszterelnök-helyettes asszonnyal. A megyei közgyűlés elnöke felidézte, a tárgyaláson elhangzott, hogy déli szomszédunk kormánya egy széleskörű gazdaságélénkítő csomag keretében kívánja javítani az ország legelmaradottabb részének mondott északi régió helyzetét.
Ez Eszéken ipari park létesítését, valamint gyorsabb ütemű autópálya-építést jelent majd. A térség másik fontos beruházásának tekintett nagy Dráva-híd építését csak az első körben érvénytelenített közbeszerzés miatt nem kezdték meg a horvátok - tudtuk meg. A megyei elnök szerint a fentiekből kitűnik, hogy Horvátország megyénkkel határos része keresi a kapcsolódási pontokat. Szavaiból az is kiderült, hogy következő kormány várhatóan nagyobb fogadókészséget mutat az ilyen irányú horvát igények felé.
- Bár mérhetetlen sok pénzbe került, hogy az M6-os lejöjjön Pécsig, de jelen formájában ez az autópálya csak egy zsákutca, így annak gazdaságélénkítő hatása is kevésbé érvényesül. Túl sokba került ez ahhoz, hogy megengedjük magunknak azt a luxust, hogy 19 kilométert tíz évig toljunk magunk előtt: a gazdasági realitások kívánják úgy, hogy minél előbb folytatni tudjuk az építkezést, nem szabad várnunk - szögezte le a megyei elnök, aki emlékeztetett rá: a szocialista kormány csak 2013 utánra vállalta fel az autópálya folytatását.
Kérdésünkre, hogy a hosszabbítás mennyibe fog kerülni, Hargitai János úgy válaszolt, míg a szocialisták 3,5 milliárd forintos kilométerenkénti árral számoltak, addig a választások után várhatóan bizalmat kapó Fidesz-kormánynak ezt az összeget sikerülhet akár 1 milliárddal is mérsékelni, így a hosszabbítás megközelítőleg 47,5 milliárdból kivitelezhető lenne - kalkulált.
- A határt Ivándárdánál elérő szakasz többnyire egyenletes, sík terepen haladna, ezért az építést technikai nehézségek nem nehezítenék, egyedül a Majs térségében található halastavak megóvása érdekében kell környezetvédelmi szempontokra ügyelni - összegzett dr. Hargitai János.
Balikó Gergő - Illusztráció: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Huszonöt határsértőt tartóztattak fel...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Pécs egyik látványossága is lehetne a...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Baranyában is programokkal várják a...