Gyerekek üzennek a tűzfalakon

2009. augusztus 04. kedd 13:00

Gyerekek üzennek a tűzfalakon
A vidéki városok közül elsőként Pécsett láthatóak a Geszti Péter nevével fémjelzett ARC + projekt és a Magyar Telekom közös gyermekrajz pályázatának nyertes alkotásai, amelyek közül az egyik mostantól az Alkotmány utca elején található nagyméretű napóra hátterét díszíti tűzfalnyi nagyságban. A fenntarthatóság problémáját tematizáló nagyméretű festményt kedden a délelőtt az ifjú alkotók jelenlétében mutatták be a sajtó képviselőinek a helyszínen.

A városvezetés részéről Kunszt Márta alpolgármester - emlékeztetve a „Közterek és parkok" projekt közelben folyó munkálataira - fejezte ki örömét, hogy "elsőként Pécs gazdagodhatott ezzel a városképet szépítő alkotással".

Geszti Péter szerint a tízéves ARC + projekt sikerességét jelzi, hogy egy, a Telekomhoz hasonló nagyvállalat is látott fantáziát kezdeményezésükben, amelynek fő célja, hogy segítse a közös ügyeinket érintő társadalmi kommunikációt. Hozzátette: külön öröm számára, hogy a távközlési cég igen kiemelt figyelmet fordít a fenntarthatóságra, illetve további környezeti kérdésekre, így - túllépve a kizárólag piaci személetű reklámozáson - képes a közösség szempontjából fontos kérdésekben is állást foglalni.

TEKINTSE MEG KÉPGALÉRIÁNKAT: KLIKK IDE!

A közös gyermekrajz-pályázat ennek megfelelően a természeti erőforrások megóvásának fontosságát helyezte a középpontba: a kicsiknek szóló felhívás egy olyan jövőbeni világot járt körül, amelyben a mostani 6-14 éves korosztály idősebb korában élni szeretne. A kiírás egy különleges tartalmú levélen alapult, amelynek feladója egy kedves űrlény alakja, aki azt reméli, hogy a Föld egészségesen és boldogan fogadja majd őt harminc év múlva, mikor megérkezik.

Az Alkotmány utcai tűzfalon megjelenített alkotás ifjú készítői problémaérzékenységükről tesznek tanúbizonyságot, akkor, amikor erőforrásaink véges voltát, illetve azok megőrzésének fontosságát hangsúlyozzák, felhívva egyben az arra járók figyelmét a tudatos és fenntartható jövőformálás fontosságára.

EQM - Fotó: Dittrich Éva