Gigafogás: illegális dohánnyal bukott le két férfi Pécsett
2024. június 03. hétfő 18:00

A Pécsi Járásbíróság a napokban elrendelte két férfi letartóztatását egy hónapra, különösen nagy értékre, illetve jelentős értékre, üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntettének alapos gyanúja miatt.
A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsítottak egyike rendszeresen vásárolt jövedéki adózás alól elvont illegális dohánytermékeket, amelyeket kiterjedt vevőkörének értékesített, melyben élettársa is segédkezett.
E gyanúsított üzleti kapcsolatban volt a másik gyanúsított férfivel, aki több alkalommal, egy átalakított - rejtekhelyes - teherautóval jövedéki adózás alól elvont, illegális dohányterméket szállított a lakcímére. A szállítmány kitárolása minden esetben a teherautó szétszerelésével a két gyanúsított közreműködésével történt.
2024. május 29-én, a délelőtti órákban intézkedésre került sor a gyanúsított lakcímén, ahol a két gyanúsítottat kipakolás közben érte tetten a nyomozó hatóság.
A gyanúsítottól a rajtaütéssel érintett, és a gyanúsítotthoz és rokonaihoz köthető ingatlanokból származó, összesen több, mint 40.000.000 forint értékű dohánytermék, illetve dohánygyártmány került lefoglalásra.
A szállítást végző gyanúsított az eddigi adatok szerint összesen több, mint 60.000.000 forint elkövetési értékben szállított dohánytermékeket a másik elkövetőnek és társainak.
Alaposan tartani lehet attól- figyelemmel gyanúsításban szereplő jelentős tárgyi súlyú bűncselekményre -, hogy a gyanúsítottak szabadlábon hagyásuk esetén a büntetőeljárásban résztvevő egyéb személyek befolyásolásával, megfélemlítésével veszélyeztetnék a bizonyítást, egyikük vonatkozásában a szökés, elrejtőzés veszélye is fennáll, valamint mindketten folytatnák a bűncselekmények elkövetését vagy újabb szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekményt követnének el.
Mindezek miatt a bíróság mindkét gyanúsított letartóztatását elrendelte.
Az ügyész a bíróság végzését tudomásul vette, a gyanúsítottak és védőik enyhébb kényszerintézkedés alkalmazása érdekében jelentettek be fellebbezést, így a végzés nem végleges.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Börtönbüntetést kapott férje...
- Újabb öt kicsivel bővült a pécsi...
- Vasárnaptól változik a buszmenetrend...
- Hien elutazik, apja még börtönben
- Tovább enyhül az idő, kitör a tavasz...
- Egyelőre nem akadtak az eltűnt 11...
- Pécsi SOS Élet Öngyilkosságmegelőző...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- Majd' húsz fok is lehet már szombaton...
- Benzin szivárgott egy vasúti...

