Fölszállott a páva: döntős a pécsi Tanac Néptáncegyüttes
2012. december 04. kedd 15:56

A „Fölszállott a páva" címen futó népzenei- és néptáncverseny első középdöntőjét közvetítette élő adásban múlt szombaton a Duna Televízió: e fordulóban négy együttes versenyzett a táncegyüttesek kategóriájában, köztük a pécsi Tanac Néptáncegyüttes.
Az együttes Dráva menti horvát táncokból összeállított koreográfiájáról csak dicsérő szavakkal nyilatkozott a zsűri és a maximálishoz közeli pontszámmal a Tanac Néptáncegyüttest a verseny döntőjébe juttatta.
A döntő december 15-én lesz, ismét élő adásban (az adást az m1 is átveszi). Ahogy a középdöntők során, most is lehetőségük lesz a nézőknek SMS-szavazataikkal egy szereplőt kiemelni.
A középdöntőknél ennek a szereplőnek a jutalma a továbbjutás, a döntőben viszont az egymilliós különdíj. A jövőre 25 éves Tanac Néptáncegyüttes elsősorban a hazai horvátok hagyományait őrzi és mutatja be fellépései során.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Letért az útról és felborult egy autó...
- Fagy, köd, ónos szitálás: ez vár ránk...
- Áramot vezetett egy pécsi fémkapuba -...
- Elindult a vasárnapig tartó...
- Így alakulnak a fenyőfaárak az idei...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Első jelentkezőit várja a PTE...
- Lángolt két garázs Baranyában,...
- Karambol Bólynál: egy ember beszorult...
- Ma és kedden is megcsodálhatjuk a...

