Felhívás: Padok és városok sétánya Pécsett
2010. január 27. szerda 12:44
"Egy kulturális főváros művészeti piknikparkjához méltó, élhető, esztétikus ám funkcionális szempontból is megfelelő teret szeretnénk kialakítani, olyan tereket, mint Párizs vagy Liege parkjai, ahol a padok egyszerre műalkotások, képzőművészeti installációk és esztétikus, kényelmes térbútorok.
A projektet Debrecennel, Győrrel, Budapesttel, Egerrel, Miskolccal, Sopronnal és Szegeddel együtt kívánjuk megvalósítani, hogy ezen nagy múltú, gazdag kultúrájú városok is megjelenjenek és "nyomot hagyjanak" 2010-ben a Határtalan város- koncepció "egy mindenkit visz" szellemiségének jegyében.
A pályázat tárgya:
Kortárs képzőművészeti alkotáspályázatot hirdetünk a partnervárosokban és Pécsett egy-egy köztéri pad átalakítására, újraálmodására. A street-art pad-szobor tárlatot az Északi Várfalsétányon helyezzük el (mely jelenleg minden térbútort nélkülöz), s az reményeink szerint ott is fog maradni 2010 egyik kéznyomaként."
További részletek ITT!
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Vasárnap is számíthatunk záporokra,...
- Minden fontos információ elérhető a...
- Két autó ütközött, lezártak egy...
- Tizedszer rendezik meg a Bőköz...
- Idegen férfi neszezésére ébredt egy...
- Több mint hatezer új hallgatója lesz...
- 85 ezer gyermek szünidei...
- Ilyen volt egykoron egy bazi nagy...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...