Felbontják a megállapodást a cigány önkormányzatok
2009. június 19. péntek 13:57
"Az együttműködés látszatmegoldás volt csupán, a romák szempontjából nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket" - mondta Hegedűs István, aki szerint képviselőik nem vehettek részt a foglalkoztatás javításán dolgozó testületek munkájában, kéréseiket, javaslataikat sem vették figyelembe különböző képzések indításakor.
Kitért rá: a megállapodást a tolnai cigány önkormányzat idén áprilisban mondta fel.
A kisebbségi önkormányzati elnök beszámolt arról, hogy a három megyei cigány önkormányzat és a munkaügyi központ által 2007 októberében aláírt dokumentum szerint bevonják őket a foglalkoztatási programok kidolgozásába és azon fáradoznak majd, hogy közösen javítsák a cigányság munkaerő-piaci, szociális helyzetét, egészségi állapotát, lehetőség szerint tegyenek az esélyegyenlőség megteremtéséért.
Hegedűs István példaként hozta fel, hogy ezzel szemben nem hívták meg őket a munkaügyi tanácsok üléseire, s hiába szorgalmazták a képzések átgondolását, nem jártak sikerrel. Szavai szerint ez utóbbi azért lenne fontos, mert sok roma a támogatások révén olyan képesítéseket szerzett és szerez, melyekre a piac nem tart igényt, így elhelyezkedésükre kevés az esély.
"Kosárfonás helyett a romáknak minősített hegesztőnek, hivatásos gépkocsivezetőnek, bolti eladónak, asztalosnak, ápolónak kellene tanulniuk, de szükség lenne körükben az angol nyelv oktatására is" - jegyezte meg.
Hegedűs István hangsúlyozta: a jövőben komoly együttműködésre akkor lesz lehetőség a munkaügyi központ és a cigány önkormányzatok között, ha azt a gyakorlatban is alkalmazzák.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécsi gyalogosgázolás szemtanúit...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Változott a buszok menetrendje, már...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Mesélnek a képek, merengünk a múltak...
- Magyarországon is kimutatták az új...
- Mediterrán hangulat T. Varga László...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Orbán Viktor: fel kell készülni, hogy...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...

