Eltűnt a lakcímkártya: ki a hunyó?
2010. március 22. hétfő 17:14

Csütörtökön este fél 11-kor egy háromfős baráti beszélgetést szakított félbe a csengő egy kertvárosi panelházban. Az ajtóban rendőrök álltak, akiket a szomszéd hívott ki, mert túl zajosnak találta az összejövetelt. A rendőrök igazoltatták a lakás albérlőjét, majd figyelmeztették a hangoskodás miatt és távoztak. A fiatalember csak másnap vette észre, hogy történt egy kis probléma.
- A saját lakcímkártyám helyett egy szekszárdi férfiét kaptam vissza a járőröktől - mondta el Végső Ferenc. - Mivel a rendőrök a csak a lakcímkártyán található személyi számom segítségével ellenőriztek le, biztos vagyok abban, hogy a saját lakcímkártyámat adtam oda nekik. Amikor a szemlyi igazolványommal együtt visszakaptam a lakcímkártyát is, meg sem néztem, csak betettem a pénztárcámba, ahol másnap nem az én, hanem egy általam nem is ismert szekszárdi férfi lakcímkártyáját találtam meg.
A cserét a fiatalember azonnal jelezte a rendőrségen, ahol azzal fogadták: hogyan kerül hozzá egy másik ember lacímkártyája? Miután elmesélte a történteket, azt ígérték neki, hogy kivzsgálják az esetet. A kapott másik lakcímkártyát le kellett adnia, erről átvételi bizonylatot kapott. Hétfőn keresték meg azzal, hogy a rendőrség vzsgálata szerint őt valóban igazoltatták, de a lakcímkártya nincs náluk.
- Kicsit furcsának találom, hogy nyomtalanul eltűnt a lakcím-kártyám a rendőrségen, ahol még majdnem engem hibáztattak azért, mert a járőrtől rossz dokumentumot kaptam vissza - mondta el Végső Ferenc.
- A járőröknél nem lehet senkinek az irata, ugyanis az intézkedést követően biztosan visszaadják azt az igazoltatott személynek - mondta el az esettel kapcsolatban Murai Ágnes, a Pécsi Rendőrkapitányság sajtószóvivője. - Ráadásul a járőr kollégáim aznap nem is intézkedtek szekszárdi lakhelyű személlyel szemben, így biztosan nem lehetett náluk más igazolvány. Mindenesetre azt tanácsolom az érintettnek, hogy kérje az ügy kivizsgálását írásban a rendőrségtől.
A rendőrségi belső vizsgálatot 30 napon belül kell lefolytatni, ha az nem hoz eredményt, a fiatalember csak akkor tehet bejelentést, hogy eltűnt a lakcímkártyája. Ezt érdemes is megtenni, mert a lakcímkártyát köröztetni kell, ugyanis a renőrség szerint visszaélésekre ad lehetőséget.
- A lakcímkártyát mielőbb érdemes pótolni, mert sok ügyintézéshez, például a banki, vagy a postai ügyekhez is szükség lehet rá - mondta el Papp Edit, a pécsi okmányiroda személyi okmány csoportvezetője. - Ideiglenes lakcímkártya nincs, az eredeti pótlásának illetéke 1000 forint, ezt mindenképpen be kell fizetni, akár a rendőrségnél, akár a magánszemélynél veszett el a kártya.
Új lakcímkártya igényléséhez egyébként nem kell megvárni a rendőrségi bejelentésről készült jegyzőkönyv-másolatot, igaz, ebben az esetben a pécsi fiatalember illeték-mentességet kérhet, ha a rendőrség írásban elismeri, hogy mégis náluk veszett el az irat.
Marton Ferenc - Fotó: Kováts Judit
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Huszonöt határsértőt tartóztattak fel...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Égő épületből hoztak ki egy embert a...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Baranyában is programokkal várják a...