Életfogytiglan egy két évvel ezelőtti, kegyetlen gyilkosságért
2011. november 23. szerda 16:46
Életfogytiglani fegyházbüntetéssel sújtotta a Baranya Megyei Bíróság szerdán azt a nőt és férfit, akik 2009 januárjában Pécsen meggyilkoltak egy idős asszonyt, hogy hozzájussanak értékeihez. Az ítélet nem jogerős.
A bíróság Kovács Attila vezette büntetőtanácsa Balogh Péter Ferencet nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben mondta ki bűnösnek, Kovács Tímea Andreát mint bűnsegédet marasztalta el.
A vádlottak legkorábban harminc év múlva kerülhetnek feltételesen szabadlábra. A bíróság a társukat, Faragó Pétert lopás miatt ítélte el, ő három év fegyházbüntetést kapott.
A gyilkosság 2009. január 12-én történt. A vádlottak megtudták, hogy a Frankel Leó utcában lakó idős asszony jelentős értékű ékszert és készpénzt tart otthon. Elmentek a lakására, ahol Balogh Péter Ferenc fojtogatta, majd 28 késszúrással megölte őt.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Huszonöt határsértőt tartóztattak fel...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Pécs egyik látványossága is lehetne a...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...