Egyre több eljárás indul koldusok ellen Pécsett
2010. május 17. hétfő 14:10
A város közgyűlésének márciusban elfogadott, a kéregetés minden formáját tiltó rendeletének hatályba lépését követően kevesebb koldussal lehet találkozni a védett övezetekben, ám ez nem jelenti azt, hogy elkerülnék a várost.
A rendőrség tapasztalatai szerint az EKF programsorozat növekvő turistaforgalmára alapozva a kéregetők is nagyobb számban jelennek meg Pécsett. Amíg a rendőrség januárban 49, áprilisban már 84 alkalommal járt el velük szemben. A kéregetőket először csak figyelmeztetik, s ha ez nem vezet eredményre, előállítják őket. Volt olyan visszatérő "ügyfél", akivel szemben egy év alatt negyvenöt esetben jártak el.
Mivel a feljelentést rendszerint nem követi érdemi retorzió, a koldusok a rendőrség épületéből kilépve folytatják azt, amiért előállították őket, így csak az állandó rendőri jelenléttel szorítható vissza a tiltott helyen történő, vagy erőszakos koldulás. A közterület felügyelet az elmúlt másfél hónapban húsz feljelentést tett koldulás miatt, a bírságok kiszabása és végrehajtása folyamatban van.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- 18 millió forint jut a Diákhitel2...
- Újabb havazás éri el délután Baranya...
- Faragott kettős kereszt emlékeztet a...
- Fagy, köd, ónos szitálás: ez vár ránk...
- Elindult a vasárnapig tartó...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Áramot vezetett egy pécsi fémkapuba -...
- Letért az útról és felborult egy autó...
- Aki nagyon unja már a borult, ködös...
- Így alakulnak a fenyőfaárak az idei...

