Dunántúli Napló: zuhanás közben
2010. május 24. hétfő 19:11
Vásárlóinak mintegy harmadát elvesztette az elmúlt 12 hónapban a megyei lap, s mivel az Új Dunántúli Naplót hagyományosan 55-45 százalékban olvassák a nempécsiek és a pécsiek, elmondható, hogy a napilapot ma már kevesebb, mint 15 ezren fizetik elő és vásárolják Pécsett.
A rendszerváltozás éveiben még a legnagyobb vidéki újságként jegyzett, akkoriban 108 ezres napi eladott példányszámmal büszkélkedő orgánum utóbbi hónapokban tapasztalt zuhanórepülése már csak azért is megdöbbentő, mert az elmúlt tíz évben (miközben a napilappiac máshol is erősen megszenvedte az online lapok és az ingyenes kiadványok térhódítását) az ÚDN-t kiadó németországi vállalkozás, az Axel Springer stabil, stagnáló példányszámról adott ki jelentéseket.
Szakmabeliek szerint a jelenlegi auditált (hitelesített) példányszám, mely az egy évvel ezelőttihez képest naponta 12 ezerrel kevesebb (kb. 30%) eladott újságot jelent, valószínűleg nem a bukóág alja, hiszen - a költségcsökkentés miatti leépítéseknek, átszervezéseknek köszönhetően - az egyre több központi és egyre kevesebb helyi hírt közlő vidéki lapokra nem látszik, hogy nőne a kereslet.
A zuhanó példányszám (és az az olvasói összetétel, mely mára a hirdetési piac ítélete szerint "leértékelt" nyugdíjasok túlsúlyát jelenti) miatt a hirdetési bevételek jó részét is bukja a megyei napilap. Ez pedig éves szinten újabb komoly, több százmilliós nagyságrendű bevételcsökkenést jelent.
P. Zs.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Árhullám érkezik a Dunán, Mohácsnál...
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...
- A munkáltató által vállalt béremelés...
- Szili Katalin: Székelyföld felemelése...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Az összes baranyai járásra riasztást...
- A fél világot bejárta Farkas József,...
- Autóval szexelt egy idióta Pécsett, a...
- Rosszul lett a sofőr, felborult az...
- Ketten beszorultak egy felborult...