Derűre ború: zivatar és jégeső váltja a kánikulát
2010. június 14. hétfő 07:15
Várható időjárás hétfő estig:
Ma északon és keleten a gyakran megnövekvő gomolyfelhőzetből több helyen várható zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső kíséretében. Estére csökken a felhőzet, és csak néhol lehet csapadék. Az időnként élénk északi, majd nyugati szél a heves zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódik, a széllökések erőssége néhol meghaladhatja a 80–90 km/óra értéket.
A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn többnyire 25–30 °C között, délen, délkeleten kevéssel 30 °C fölött várható.
Az időjárási helyzet Európában:
Közép-Európa és a Balkán-félsziget nagy részén, valamint a Kelet-európai-síkság déli vidékén alapvetően anticiklonális hatások alakítják az időjárást, többnyire kevés a felhő, sokat süt a nap. A Skandináv-félsziget fölötti középponttal egy nagykiterjedésű ciklon helyezkedik el, ennek hullámzó frontrendszere Észak-Oroszországtól Lengyelországon át a Földközi-tenger nyugati medencéjéig húzódik. A frontálzóna mentén a gyakran megnövekvő felhőzetből záporok, zivatarok alakulnak ki, helyenként jelentős mennyiségű csapadék kíséretében. A hőmérséklet csúcsértéke szárazföldünk délkeleti harmadán többnyire 30–36 °C között alakul. A kontinens nyugati és északi vidékén 20 °C alatti maximumhőmérséklet a jellemző.
Estig a Kárpát-medence időjárását az említett frontálzóna határozza meg, a front előtt és a front mentén heves záporok, zivatarok alakulhatnak ki.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csípős éjszaka után zivatarok...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Már több mint félmillióan küldték...
- Baranyában is készülnek a nemzeti...
- Több mint másfél hónapja hiába...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Megdőlt egy szakállas országos...