Déltől látogatható újra az abaligeti barlang
2010. június 06. vasárnap 11:45
Újra látogatható lesz vasárnap déltől az abaligeti cseppkőbarlang - mondta el a népszerű turistalátványosságot üzemeltető Duna Dráva Nemzeti Park munkatársa. A szakértők már bevizsgálták az üreget, és megállapították, hogy a négy napja tartó áradás nem tett kárt a barlangban, így az biztonságosan megtekinthető.
Jelenleg arra várnak, hogy a járószintet néhány mélyebb területen még éppen ellepő víz is visszavonuljon. Ha ez megtörténik, a turistákat is beengedik a barlangba - várhatóan vasárnap délben. Indulás előtt azért nem árt tájékozódni: a barlang pénztárát a 30/377-33-87-es számon lehet hívni.
A rendkívüli esőzés miatt kedden reggel zárták le az abligeti cseppkőbarlangot. Akkor már a barlang bejáratánál hömpölygött a víz. A mérce nem is látszott, a járószinthez képest nagyjából egy méteres magasságban zúdult le a víz a hegy belsejéből.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Összeütközött két autó a Mecsekben,...
- Iskolába indult, aztán nyoma veszett...
- Fának hajtott, súlyosan megsérült egy...
- Jogerősen is elítélték a volt pécsi...
- Gyűlnek a felhők, szerdán zivatarokra...
- Konkoly Zsófia bronzérem után ezüstöt...
- Bánki Erik: tarthatatlan, felháborító...
- Krízisközpontot nyitott Pécsett a...
- Pedofilgyanú a bólyi plébánián,...
- Önkéntes beteglátogatókat toboroz a...