Darukat "táncoltatna" Ruzsa Csaba
2009. augusztus 30. vasárnap 10:24
Ruzsa Csaba, a Pécs2010 Menedzsment Központ ügyvezető igazgatója arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a darukat kivilágítják, és egy előre kidolgozott koreográfia alapján a Pannon Filharmonikusok zenekar élő zenéjére mozgatják.
Mindezt különleges látványosságnak szánják a pécsieknek és a turistáknak. Megjegyezte: e bemutatót csak olyan nagyberuházásoknál érdemes megrendezni, melyek kivitelezéséhez négy építési daru szükséges, a pécsi koncertközpont pedig ezek közé tartozik. Ruzsa Csaba Magyarországon egy hasonló előadásról tud, azt a budapesti WestEnd Bevásárlóközpont építése alatt tartották.
A pécsi konferencia- és koncertközpont nettó 7,2 milliárd forintból, 2010. szeptember 30-ra készül el. A mintegy 11 ezer négyzetméter alapterületű, részben európai uniós forrásból épülő létesítménya Dél-Dunántúl legnagyobb, egyszerre akár ezer embert is befogadó multifunkcionális hangversenyterme, kulturális rendezvény helyszíne lesz, és a Pécsi Kulturális Központnak, a Pannon Filharmonikusok zenekarnak, azok irodáinak, próbatermeinek ad otthont.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mára sem ígérnek sok jót a...
- Pótlóbuszok járnak majd a pécsi...
- A vásárcsarnok népszerű árusa, Kovács...
- Milliókat csalt ki egy pécsi pár...
- Baranyai önkéntes tűzoltók tettek...
- Fesztiválbérletet is nyerhetnek a...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Viharos széllel érkezik a csapadék...
- Újraindult a vonatközlekedés a pécsi...
- Idén is megrendezik a magyar...

