Csaba Ders, a PTE oktatója lett Pécs új főépítésze
2011. december 16. péntek 13:45
A már korábban megüresedett pécsi főépítészi posztra kiírt pályázatra hatan adták be határidőre a jelentkezésüket, közülük négy felelt meg formailag is. A bírálóbizottság az anyagok áttekintése és a meghallgatások alapján javaslatot tettek a nyertes személyére.
A polgármester és a jegyző döntése alapján a nyertes pályázó a 34 éves dr. Csaba Ders, aki így 2012. január elsejétől Pécs főépítésze. A felsőfokú angol nyelvtudással rendelkező, fél világot bejárt, motivált, dinamikus fiatalember közel egy évtizedes szakmai pályafutása során nemcsak tervezőként, hanem kutatóként és oktatóként is komoly szakmai tapasztalatot szerzett.
Városépítési és városfejlesztési ismereteit többek között a Columbia Egyetemen, a University College London egyetemen is bővítette, ebben a témakörben doktori fokozatot is szerzett. A Pécsi Tudományegyetem Urbanisztikai Tanszékén és a Corvinus Egyetem Településépítészeti Tanszékén is oktat. Magas szintű urbanisztikai ismereteit Pécs főépítészeként is kamatoztatni fogja.
Forrás: Polgármesteri Hivatal
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Vasárnap is számíthatunk záporokra,...
- Minden fontos információ elérhető a...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Idegen férfi neszezésére ébredt egy...
- Két autó ütközött, lezártak egy...
- Több mint hatezer új hallgatója lesz...
- Tizedszer rendezik meg a Bőköz...
- Ilyen volt egykoron egy bazi nagy...
- 85 ezer gyermek szünidei...