Baranyára szólóan is figyelmeztetést adtak ki a hétvégén várható hőség miatt
2017. augusztus 26. szombat 08:15

A tartós hőség veszélye miatt a fővárosra és több megyére, köztük Baranyára is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az MTI-hez hajnalban eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: a középhőmérséklet szombaton délen, illetve városi környezetben helyenként 25 Celsius-fok körül alakul. Budapesten, Pest megyében, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Somogy és Tolna megyében van érvényben elsőfokú figyelmeztetés.
Az előrejelzés szerint az ország nagy részén túlnyomóan derült, napos időre lehet számítani, de északon több lesz a felhő, és itt egy-egy zápor, zivatar előfordulhat.
Helyenként megélénkül, zivatar környezetében viharossá is fokozódhat a szél. A legmagasabb hőmérséklet 30-36 fok között alakul. Késő estére többnyire 21-27 fokra hűl le a levegő.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Régi fényében kapja vissza Pécs a...
- Elmarad a vasárnapra hirdetett túra a...
- A brutális hőség miatt piros...
- Nem működik a jegyvásárlás a MÁV...
- Kulturális örökség napja: ingyenes...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Gyalogost gázolt egy részeg sofőr...
- Tetőzik a kánikula, aztán érkezik a...
- Hatalmas kamatot ígért egy pécsi...
- Együttműködik az MVM Zrt. a pécsi...