Baranyai hagyományőrzők és katasztrófavédők tanítják egymást
2014. május 06. kedd 18:17
A Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság együttműködési megállapodást kötött a Magyar Nemzetőrség Baranya Megyei Szervezetével, Szabolcs Fejedelem Hagyományőrző Íjász és Lovasíjász Egyesületével, valamint a Mecseki Lovas Egyesülettel.
Az együttműködő felek vállalták, hogy a jövőben szervezett képzéseket tartanak majd egymásnak a saját szakterületükre vonatkozóan. Emellett közös sportnapokat, családi napokat, csapatépítő tréningeket és egyéb szabadidős tevékenységet is szerveznek majd. Továbbá lovas, hagyományőrző és katonai táborokat is terveznek majd a katasztrófavédelemnél szolgáló szülők gyermekei részére. A megyei katasztrófavédelmi igazgatóság külön szerződés alapján egy Pécs-Árpádtetői ingatlant biztosít a felek részére.
Az ünnepélyes átadásra a hosszú hétvégén került sor, amelyhez kiváló szabadidős programok is kapcsolódtak. Az első világháború kitörésének százéves centenáriumi megemlékezésére egy négyfordulós járőrverseny-sorozatot indított Szabolcs Fejedelem Hagyományőrző Íjász és Lovasíjász Egyesülete. A rendezvény fővédnöke Mácsai Antal mk. tűzoltó ezredes, a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója. A járőrverseny célja a hon-, rend- és katasztrófavédelem népszerűsítése, az általános iskolákban pályaválasztás előtt állók segítése, az iskolák közti kapcsolatrendszer elősegítése, építése valamint a szabad térben való mozgás, erőnlét fejlesztése, tájékozódó készség elősegítése.
Az első fordulót Szent György, a rendőrség védőszentjének tiszteletére rendezték. A túrázók egy öt kilométeres távot tettek meg a Pécs - Mecsekszabolcs - Szent György hegy - Árpádtető útvonalon. A programhoz főzőverseny, katasztrófavédelmi bemutató, majális és lovas találkozó is kapcsolódott.
A következő járőrbajnokságot a Hősök napjának tiszteletére május 24-én szervezik. A tervezett útvonal a Pécs - Mecsekszabolcs - Hősök tere helyszíneket érinti, a táv körülbelül négy kilométer lesz. A megfáradt túrázók a honvéd majálison pihenhetnek majd meg.
Forrás: BAMKI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mesélnek a képek, merengünk a múltak...
- Mediterrán hangulat T. Varga László...
- Vastapssal díjazta a közönség a Pécsi...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Orbán Viktor: fel kell készülni, hogy...
- Kezdők is kipróbálhatják magukat...
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...
- Egy sebész a műtőben villogjon, ott...
- Eltűnt egy 14 éves pécsi kislány,...
- Idén is szállást keres a Szent Család...

