Baranyában is népszerűek a támogatott településőrök
2010. január 10. vasárnap 10:00
Tavaly szeptember óta az országban 864 önkormányzat kért támogatást összesen csaknem 1800 településőr foglalkoztatására. A legtöbb támogatási igény Zala és Szabolcs mellett Baranya megyéből érkezett. Ezek közül az eddig lezajlott hat elbírálás során összesen 33 baranyai települési önkormányzatot támogatott az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium.
A támogatott baranyai települések között olyan apró települések is vannak, mint Old, Büssü, Kisdér, vagy Gilvánfa. Ugyanakkor nagyobb városok pályázatát is támogatta a minisztérium, hiszen idén már településőrt foglalkoztathat Beremend, Mohács, Harkány és Szigetvár is.
A tavaly megkezdett közbiztonság-növelő programhoz a 2010. évi költségvetési törvény is biztosít forrást. Ennek megfelelően azok a jelentkezők, akik még nem kaptak értesítést, igényük elbírálása után 2010. január 1-jétől részesülnek támogatásban - olvasható a minisztérium honlapján.
Azok a támogatottak, akik idén már részt vettek a programban, jövőre is, külön igénylés benyújtása nélkül részesülnek a támogatásban. Ennek összege - a minimálbér emelkedése miatt - 2010. január 1-jétől nőtt: a szaktárca idén már településőrönként 73.500 Ft + 27% járulék támogatást biztosít a program résztvevőinek. A kérelmek benyújtása és a pályázatok elbírálása folyamatos.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hétfőn a felhők mellett már...
- Megszállnak kedden egy baranyai...
- Hétfőn és kedden búcsúra várják a...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Balokány: kitartanak a hotel mellett
- Egy hónapon át Kelenföld lesz a pécsi...
- Óránként akár száz hullócsillagot is...
- Apa lett Szoboszlai Dominik, a...
- "Én is cigány vagyok" - hirdette...
- Volt egyszer egy Aranykacsa: hét...