Baranyában is elindul a központi szúnyoggyérítési program
2026. május 12. kedd 11:40

Május második hetében elindul a központi szúnyoggyérítési program - közölte a katasztrófavédelem kedden az MTI-vel. Baranyában a Duna mentén, harminc hektáron végeznek földi biológiai gyérítést.
Azt írták, hogy a tavaszi időszakban első lépésként a lárvák elleni biológiai védekezés zajlik, amely során a szúnyogok tenyészőhelyén egy természetes baktérium által termelt fehérjét tartalmazó készítményt juttatnak a vízbe.
Ez a fehérje a kijuttatott dózisban kizárólag a csípőszúnyogok lárváit pusztítja el, minden más élőlényre, köztük az árvaszúnyogokra is ártalmatlan - jelezték.
Kifejtették, hogy a keleti országrészben, a Tisza, a Bodrog és a Körösök mentén lévő holtágak szegélyén légi biológiai gyérítés indokolt, itt az időjárás függvényében lehet majd fellépni a lárvák ellen.
A Duna-mentén, illetve néhány Nyugat-magyarországi területen lévő állandó tenyészőhelyeken a melegedő időben megkezdődött a lárvák fejlődése, amelyek kisebb kiterjedése miatt földi biológiai gyérítést végeznek a szakemberek - tették hozzá.
Baranyában a Duna mentén, harminc hektáron végeznek földi biológiai gyérítést a héten.
Forrás: Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az összes munkást szabálytalanul...
- Ilyen volt Pécs legendássá vált...
- Szerdán is zivatarok csaphatnak le...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Pénteken csúcsra járatják a razziát...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Csodás égi jelenségeknek lehetünk...
- KSH: 800 ezerhez közelít a magyarok...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...

