Baltával agyonverte a nagyanyját: életfogytiglan
2011. június 07. kedd 14:14
Helybenhagyta a Pécsi Ítélőtábla kedden jogerősen annak a férfinak a büntetését, akit elsőfokon életfogytig tartó fegyházbüntetéssel sújtottak, amiért baltával agyonverte nagyanyját 2009 novemberében Tolnanémediben.
A táblabíróság Makai Lajos vezette tanácsa Domján Gábort aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben mondta ki bűnösnek. A 32 éves férfi legkorábban 30 év múlva bocsátható feltételesen szabadlábra.
Az ítélőtábla az ügyben korábban eljáró Tolna Megyei Bíróság döntéséhez képest a minősítésből ugyanakkor mellőzte, hogy a vádlott tettét védekezésre képtelen személy sérelmére követte el.
A tényállás szerint a rablás és szeméremsértés miatt többszörösen büntetett előéletű Domján Gábor 2009. november 26-án követte el tettét. Ellopta a korábban őt nevelő, 82 éves nagyanyja 70 ezer forintos nyugdíját. A pénzt a helyi italboltban eljátszotta, elitta, majd visszament az asszonyhoz, és a veszteség miatti indulat, valamint a sértett számonkérése miatt egy fejszével megölte őt. Tizenegyszer sújtott az ágyban fekvő áldozata fejére.
A nagymama holttestét másnap találták meg otthonában, szökésben lévő unokáját néhány nappal később elfogta a rendőrség és eljárást indított ellene.
A pszichológus szakértő korábbi véleménye szerint Domján Gábor pszichopátiás személyiség, állapota sem gyógyszeresen, sem pszichoterápiával nem javítható, és fennáll a veszélye, hogy újabb bűncselekményt követ el.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megszűnik a TV2 Tények című...
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Durván felpörgött márciusban az...
- Másfélszer több üzemanyagra elég az...
- Meghirdették a Pécsi Egyházmegye...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Késve indul Pécsre a fővárosból egy...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...

