Baleset a koncertközpont építkezésén - frissítve

2010. július 02. péntek 14:35

Ketten megsérültek péntek reggel Pécsett az Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program egyik nagyberuházásának építkezésén - erősítette meg a rendőrség.

Murai Ágnes alezredes, a pécsi rendőrkapitányság szóvivője elmondta: a Pécsi Koncert- és Konferenciaközpont építkezésén történt a baleset. Az egyik munkás két emeletnyit zuhant, miután rossz helyre, gipszkartonra lépett, s az nem bírta el. Szerencséjére a lejjebb lévő gipszkartonok lassították az esést, végül a férfi egy másik munkásra, egy villanyszerelőre zuhant. Mindketten könnyebben sérültek meg - tette hozzá az alezredes.

A szóvivő cáfolta azokat a sajtóinformációkat, amelyek szerint egy födém szakadt le az építkezésen. Nem ez az első baleset az EKF-beruházások helyszínein. Néhány hónapja az épülő Zsolnay-negyedben egy gerenda temetett maga alá munkásokat.

A Pécsi Újság.hu információi szerint  az egyik sérültet a kiérkező mentők a pécsi Traumatológiai Központba szállították, sérülései nem súlyosak. Az eset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálják.

(mti) - EQM