Az embernek idomulnia kell a megváltozott körülményekhez
2016. március 30. szerda 11:27

Az éghajlatkutató szerint nem kell attól tartani, hogy a Föld édesvízkészlete csökkenne, de a víz tisztán tartását már az embernek kell megoldania, idomulnia kell a megváltozott körülményekhez.
Zágoni Miklós az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában arról beszélt, hogy két ellentétes folyamat zajlik: az iparosodással együtt jár a vízszennyezés, ugyanakkor fejlődik a víztisztítás technológiája - arra kell törekedni, hogy ezek egyensúlyban legyenek.
Jelezte, önmagában a víz elérhetőségét például Afrikában nem tudjuk szabályozni, de a meglévő készlet felhasználhatóságára oda kell figyelni. Előfordulhat az, hogy valaki azért hagyja el hazáját, mert az éjhajlat megváltozott, és emiatt nincs elég víz, nincs elég termény - figyelmeztetett Zágoni Miklós.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lángra kapott az étel,...
- Orbán Viktor: mutassuk meg...
- A Délibe érkeznek, s onnan is...
- Mókás jelmezekben mentek iskolába a...
- Bezzeg Románia: megint majd'...
- Lángoló istállót oltottak Sátorhelyen...
- Elkezdődött a szezon, kinyitottak a...
- Zárva Pécs legrégebbi zárszaküzlete -...
- Már több mint másfél millióan...
- Budapestig lehetne sétálni a pécsi...

