Ambrus Lajosné nyert a választáson Kistapolcán
2008. augusztus 18. hétfő 08:33
Ambrus Lajosné független jelölt nyerte az időközi polgármester-választást a baranyai Kistapolcán, ahol a képviselő-testület öt tagját is megválasztották vasárnap - közölte a község jegyzője az MTI-vel.
A győztesre 62-en voksoltak, míg szintén független vetélytársai közül Waller Ferenc korábbi polgármester 38, Mészáros Sándor Ferenc és Tordai Istvánné 6-6, Hajas Sándor 5, Tordai Szilvia 2 szavazatot kapott. A testület öt tagját tizenhárom pályázó közül választották ki a helybéliek - mondta el Zátrok Anna.
A jegyző beszámolt arról, hogy a 212 lelket számláló Kistapolca 166 választópolgárából 121 járult az urna elé, a polgármester-választára leadott szavazatok közül egy érvénytelen volt, egy pedig hiányzott.
Az időközi önkormányzati választást azt követően írták ki, hogy a képviselő-testület idén májusban feloszlatta magát, mert tagjai nem tudtak együttműködni a polgármesterrel - mondta el Zátrok Anna.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Változik a menetrend Baranyában,...
- Ismét biztonságos a jég, lehet...
- Brutális éjszakai fagyokkal, nappal...
- Lámpatisztogatóból lett majdnem...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Lemondott a Pécsi Tudományegyetemet...
- Templomban szemelte ki idős áldozatát...
- Februárban kiderül, hány sasmadár...
- Orbán Viktor: a nemzeti petícióval...
- Kondizni mennek a héten a NAV...

