Aki már unja a banánt, nézegessen citromokat a botanikus kertben
2018. december 20. csütörtök 12:48

A Pécsi Tudományegyetem Botanikus Kertjének üvegházai trópusi hangulattal várják december 27-28-án 10-14 óra között a családokat és a kedves érdeklődőket.
A melegházakban színpompásan virágoznak a papagájvirágok, a broméliák, megtekinthetik a kakaófa különleges termését, melyet már 3500 éve fogyasztottak a dél-amerikai indiánok.
Beértek a citrus-félék termései: a gazdag gyűjtemény látványossága a közel 2,5 méteres narancsfa, valamint a hatalmas terméssel rendelkező óriás citrom.
Sőt, itt található a rovaremésztő növénygyűjtemény és az érzékeny mimózafa is. Aki nem fél a magasban, még a pálmaház galériájára is felmehet, hogy onnan tekintsen le az esőerdők növényvilágára, a kaktuszházban sétálva pedig egyre több pozsgás növény illatos virágaira csodálkozhat rá.
A park több pontján most virágoznak a japán naspolyák.
A helyszínen lehet fotózni, és növényeket vásárolni.
Forrás: PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szili Katalin: a háború nem írhatja...
- Texas Bár: íme, a titkos alagút, ahol...
- Szobrot állítottak Feleki Attila...
- Ma lejár az országos listák...
- Csaknem kétszáz drogterjesztőt...
- Jön a pécsi buszos sztrájk: így...
- Napsütéses, igazi tavaszi napunk lesz...
- Februárban 138 földmozgást...
- Akit Garami talált ki: Tomka János a...
- Pánik Pécsett is a Quaestor miatt:...

