A tettyei palotarom a végét járja
2010. október 24. vasárnap 18:57

Noha a szakemberek és az érintettek szerint minden nap végzetes lehet a nagyon rossz állapotban lévő tettyei Szathmáry-palotarom számára, még mindig nem kezdődtek el a végleges megerősítését célzó munkálatok. A nettó negyvenötmillió forintba kerülő rekonstrukció – amelyet a város finanszíroz – csak az azt elvégző vállalkozó kiválasztása után kezdődhet meg.
A vállalkozó kiválasztása azért nehézkes, mert a felújítás speciális munkavégzést igényel, az ilyen fajta feladatok megoldására specializálódott cégből pedig kevés van az országban: a falazatokat úgynevezett koracélos falvarrásos technológiával kell rögzíteni a helyükön, ráadásul egyéb talajszilárdítási munkálatok is szükségesek a laza és inhomogén talaj megkötéséhez.
A közelgő fagy és az időjárás szeszélyeinek függvényében tehát mindenképpen a munkák minél előbbi megkezdése javasolt, és olyan, kellő referenciával rendelkező szakkivitelező kiválasztása, aki a nagyjából egy-másfél hónapot igénybe vevő állagmegóvási munkálatokat még az év végéig be tudja fejezni – remélhetőleg nem későn.
Merza Péter, a Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Kft. ügyvezetője lapunk érdeklődésére azt mondta, a héten zárul le a statikai állagmegóvásra kiírt egyszerű közbeszerzési eljárás határideje, s ha az eredményes lesz, akkor a következő – november 4-én tartandó – közgyűlés le is tudja zárni a tendert. A húsznapos szerződéskötési moratórium értelmében tehát legkorábban november 25-én kezdődhetnek meg az épületmaradvány állagmegőrző munkálatai.
H. L. B. – Fotó: Kováts Judit
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 31 éves pécsi nő, elindult...
- Újabb öt évig Horváth Zsolt vezeti a...
- Nézőpont: erősödött a Fidesz, nő a...
- Maradnak a felhők, de picit...
- Idős pécsi házaspár életét mentette...
- Több mint tizennyolcezren...
- Óriási diadal: a pécsi havi-hegyi...
- Részeg siheder rendezett ámokfutást...
- Pogány a bázisa a MOL megbízásából...
- Lángoló autó miatt áll a forgalom egy...

