„A horvátok nemcsak Magyarországot hagyták cserben"
2015. szeptember 19. szombat 14:16
Horvátország nemcsak Magyarországot, hanem az Európai Uniót is cserben hagyta, és feladott minden rá nézve is érvényes jogi kötelezettséget - jelentette ki a kormányszóvivő szombaton Mohácson, sajtótájékoztatón.
Kovács Zoltán beszámolt arról, hogy a horvátok folyamatosan szállítják a magyar határra az illegális migránsokat, Magyarország pedig teljesíti és a továbbiakban is teljesíteni fogja az unióval kapcsolatos eljárásokhoz kötődő feladatait.
"Regisztrálunk, és ellátunk minden, hozzánk érkező illegális migránst" - fogalmazott.
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója arról beszélt, hogy az éjszaka elkészült a magyar-horvát határszakaszra 41 kilométeren tervezett műszaki határzár első védvonala, a kerítés építése ugyanakkor a terepviszonyok miatt nehezebb lesz, mint a magyar-szerb határon.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Viharos széllel, esővel érkezik a...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Tűz ütött ki Pécsett, egy kertvárosi...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...
- Fiatal rablók terrorizálták a...