Tüntettek a fővárosban a felsőoktatási törvény ellen
2012. február 15. szerda 17:41

A Hallgatói Hálózat Vissza a jövőnket mottóval hirdette meg a felsőoktatási törvény elleni demonstrációt a fővárosba. A szervezők szerint a felsőoktatási törvény botrányos átalakításával a kormány elveszi a következő generációk jövőjét.
A változások egyaránt lehetetlen helyzetbe hozzák a felvételizőket, az életüket eladósodással kezdő vagy röghöz kötött hallgatókat és az oktatókat - írták korábban.
A Hallgatói Hálózat - diákok és oktatók önszerveződő csoportja - azért jött létre, mert elfogadhatatlannak tartja a felsőoktatási törvény jelen formáját, a keretszámok drasztikus csökkentését és a tandíjak összegét - olvasható a szervezet Facebook-oldalán. A demonstrációval szerdán szolidaritást vállalt a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és az LMP is, utóbbi a szimpatizánsait a tüntetésen való részvételre biztatta.
Képünkön: A Hallgatói Hálózat szervezésében a felsőoktatási törvény elleni tüntetés résztvevői vonulnak az ELTE lágymányosi kampusza előtt, a Pázmány Péter sétányon.
MTI - Fotó: Kollányi Péter
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szerdán este minden kiderül a pécsi...
- Fagylaltkuponokat rejtenek el...
- Elment az egyik utolsó igazi pécsi...
- A helyzet fokozódik: 38 fokos hőség...
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződőtt...
- Strand, éttermek, zöldségesek: íme, a...
- Pezsgő élet a kaszinóban, csilingelő...
- Javában tart a nyári véradókampány,...
- Ismét itt a kánikula, máris kiadták a...
- Javában tart az őznász - Óvatosan a...