Dr. Bódis József is átvette a Hippokratész Emlékérmet
2011. december 17. szombat 17:16

Az idei évben hárman vehették át a Hippokratész Emlékérmet, köztük Dr. Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora. A díjat a Magyar Orvosi Kamara (MOK) azon tagjai érdemelhetik ki, akik emberi, orvosi magatartásukkal példát mutattak.
A Magyar Orvosi Kamara a Hippokratész Emlékérmet 1999-ben alapította azzal a céllal, hogy a MOK munkájában, kitűzött céljainak elérésében kimagasló szerepet szerzett tagokat kitüntesse.
Az idei évben hárman vehették át az elismerést, köztük Dr. Bódis József a Pécsi Tudományegyetem rektora is, akivel az elismerés apropóján beszélgetett az Universitas Televízió stábja. Bódis többek közt az elhivatottságáról, a díjról, az új törvény szellemében lebonyolítandó struktúraváltásról beszélt. Az elkészült videóinterjút ITT elérhetik.
Képünkön Dr. Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora.
(A cikk komentálásának lehetőségét megszüntettük - a szerk.)
Forrás: pte.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szombaton is borús, de legalább enyhe...
- Hetek óta nyoma veszett egy 14 éves...
- Több mint húsz éve kínálja Beck...
- Elbonthatják a PMFC stadionját, a...
- Hatvanöt éves lenne idén a pécsi...
- Kilenc autót is megrongált egy...
- A csütörtöki volt az év eddigi...
- Tízéves kislányra lőtt...
- Egyhetes, országos rendőrségi razzia...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...

