Volt börtönőrt gyanúsítanak a szegedi lány megverésével
2015. július 22. szerda 15:49
A Szegedi Fegyház és Börtön egy korábbi munkatársát gyanúsítják azzal, hogy szombaton a városban bántalmazott egy bevándorlónak nézett férfit, a barátnőjét és a fiatal nő testvérét - közölte a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán sajtótájékoztatón, Szegeden.
Szanka Ferenc elmondta, a férfit csoportosan elkövetett, közösség tagja elleni erőszak és súlyos testi sértés bűntettével gyanúsítják.
A bűncselekmény idején a gyanúsított még a büntetés-végrehajtási intézet munkatársa volt, de időközben szolgálati jogviszonya - feltehetően az esettel összefüggésben - megszűnt, bár erről az ügyészség eddig hivatalos tájékoztatást nem kapott - tudatta a szóvivő.
Az eset szombat éjszaka egy, az újszegedi partfürdőn tartott buli után történt. Egy fiatal nő a testvérével és a barátjával, egy több mint húsz éve Magyarországon élő, magyar állampolgárságú férfivel hazafelé indult, amikor egy legalább háromtagú társaság megszólította őket. Beléjük kötöttek, a kubai születésű férfit a bőrszíne miatt inzultálni kezdték, és felszólították, hogy hagyja el az országot. A sértett erre azt mondta, hogy jobban beszél magyarul, mint ők - közölte az ügyész.
Szanka Ferenc tájékoztatása szerint a nő a barátja védelmére kelt, erre a gyanúsított többször megütötte. A bántalmazás következtében a fiatal nő elvesztette az eszméletét, és az arccsontja több helyen eltörött. Bántalmazták a lány testvérét is, aki próbálta megvédeni őt és a barátját is. A két férfi is megsérült.
Az ügyben a Szegedi Nyomozó Ügyészség nyomoz. A börtönőr, akit gyanúsítottként hallgattak ki, tagadja a bűncselekmény elkövetését - mondta a szóvivő.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hideg éj után felhős napunk lesz...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Tragédia Baranyában: tóba fulladt egy nő
- Ragadozók tízezreit telepítették a...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Meghosszabbították a nevezést a...
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Tavaly négyszáz sérüléses balesetet...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Nyoma veszett egy 16 éves lánynak...