Vidéki koncerthelyszíneket támogat a Cseh Tamás Program
2015. augusztus 13. csütörtök 08:04
Megjelent a Cseh Tamás Program második évadának újabb pályázati felhívása, amelyben a fővároson kívül működő könnyűzenei klubok és koncerthelyszínek pályázhatnak összesen 80 millió forintos támogatásra.
A klubtámogatási alprogram keretében kiírt pályázat a könnyűzenei és dzsessz élőzenei produkciók befogadására alkalmas, az év nagyobb részében folyamatosan működő, fővároson kívüli helyszíneknek szól. A klubok mellett művelődési intézményeket is megszólító pályázat tervezett kerete 80 millió forint, amelyből helyszínenként legfeljebb 4 millió forint igényelhető. A 2015-16-os évadra szóló támogatást a klubok előadói tiszteletdíjakra, illetve az elnyert támogatási összeg maximum 15 százalékáig reklám- és propagandaköltségekre fordíthatják - közölte a programiroda szerdán az MTI-vel.
A pályázat benyújtásának határideje szeptember 11. éjfél. A nyertes helyszíneknek legalább 16 különböző, nem a klub működési megyéjével azonos illetőségű, bármilyen könnyűzenei műfajba besorolható, művészi értékkel bíró együttes vagy előadó felléptetését kell megvalósítaniuk kizárólag belépődíjas koncerteken. A támogatás célja, hogy a fővároson kívül minden megyében legalább egy olyan könnyűzenei koncerthelyszín tartósan működjön, ahol az élőzenei koncertet vállaló előadók rendszeresen felléphetnek.
A közlemény kitér arra is, hogy az augusztus 3-án lezárult, induló zenekarok számára kiírt pályázatra összesen 347 jelentkezés érkezett. Az NKA Cseh Tamás Program Ideiglenes Kollégium úgy döntött, hogy legfeljebb 50-100 formáció élő, színpadi meghallgatását javasolja majd. Végleges döntés október első napjaira várható.
Ugyancsak megjelent a Cseh Tamás Program idei évadára szóló első meghívásos pályázata is 10 millió forintos kerettel. Ennek célja a magyar könnyűzenei, dzsessz és népzenei zenekarok és előadóművészek külföldi fellépési és népszerűsítési lehetőségeinek biztosítása, külföldi promóciójuk segítése a Balassi Intézet külföldi magyar intézeteinek közreműködésével.
A program a második évadában 960 millió forintból gazdálkodhat, amelynek forrása az úgynevezett üres adathordozók után szedett jogdíjakból származó bevétel Nemzeti Kulturális Alaphoz kerülő negyede.
A program 2014-15-ben 500 millió forintból 49 vidéki koncerthelyszínt, 42 kezdő zenekart, 19 előzenekaros pályázatot, 18 vidéki és kisközösségi médiumot támogatott.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Nyoma veszett egy 16 éves lánynak...
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Sörimádók, figyelem: szombaton irány...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Csökkent a 30 perc feletti késéssel...
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Elvonul a vihar, pénteken már...
- Nem kell félni az ártalmatlan...
- Hármas karambolhoz riasztották a...