Új járvány fenyeget Magyarországon
2013. január 15. kedd 06:39
Az úgynevezett noro-vírustól Nagy-Britanniában már több mint egymillióan betegedtek meg. A betegség szakemberek szerint heteken belül elérheti hazánkat.
Új, hasmenéses járvány is fenyeget Európában, amelynek hasonló a tünete, mint az influenzának. Hányással, hasmenéssel jár, a leginkább előtérben álló tünet a folyadékvesztés, főleg időseknél, kisgyermekeknél okozhat kiszáradást.
Hazánkban 4-5 éve volt utoljára ilyen járványhullám, mondta Dr. Huszti Györgyike, az ÁNTSZ Heves Megyei Járványügyi Osztályának vezetője. Hozzátette: közös pohárhasználattal, tárgyakról, kilincsről, WC ülőkéről, evőeszközről terjedhet a vírus, tehát a fertőzéshez közvetlen kapcsolatba kell kerülni a vírust hordozó tárggyal.
A betegségnek rövid a lappangási ideje, 24-48 órán belül tüneteket okoz, a betegség gyors lefolyású, általában három-négy nap alatt meggyógyulnak a betegek.
Forrás: Kossuth Rádió
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Drogot találtak a rendőrök egy...
- Égő épületből hoztak ki egy embert a...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Huszonöt határsértőt tartóztattak fel...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...