Szili amondó, hogy megfélemlítették egyik jelöltjüket
2014. március 06. csütörtök 11:15

Minden megyében lesz jelöltje a Közösség a Társadalmi Igazságosságért Néppártnak, és országos listát is tud állítani.
Az Összefogás jelöltje javára lépett vissza Dombai Tamás, a Szili Katalin vezette Közösség a Társadalmi Igazságosságért Néppárt (KTI) jelöltje a Pest megye 1. számú választókerületében. Dombai Tamás a döntését a Választási Irodán bejelentette, de lépését nem egyeztette a párt elnökségével, sőt, előzetesen nem is tájékoztatta róla a pártot.
A KTI elnöke a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában Dombai Tamás visszalépését egyedi ügynek nevezte, amit azért is sajnálatosnak tart, mert úgy véli, Dombai ezzel becsapta azt a 700 embert is, aki az aláírását adta az indulásához. Szili Katalin szerint a jelöltjüket vagy megfélemlítették, vagy megvehették. Négyévnyi közös politizálás után felfoghatatlannak tartja a történteket.
Arra a kérdésre, hogy jogilag elfogadható-e Dombai Tamás visszalépése, Szili Katalin úgy válaszolt, ennek a lépésnek politikai-erkölcsi relevanciái vannak, Dombai ezzel hiteltelenné vált.
A KTI elnöke arról is beszámolt, hogy kétharmadnyi egyéni jelölttel indulnak, minden megyében lesz jelöltjük, és országos listát is tudtak állítani.
Arra a kérdésre, hogy rekordmennyiségű lista és egyéni jelölt lesz az idei választásokon, Szili Katalin úgy válaszolt: az ide vonatkozó törvénnyel a jogalkotók kinyitották a kaput, lehetővé tették, hogy „virágozzék száz virág". A társadalom április 6-án el fogja dönteni, hogy kíván-e élni ezzel a fajta demokratikus lehetőséggel.
Forrás: Kossuth Rádió
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kemény büntetést kér az ügyészség egy...
- Órákon át tartó áramszünetekre...
- Idén kisebb árvaszúnyograjzás várható...
- Rohamosan apad a Duna: Mohácsnál egy...
- Szándékosan gyújthatták fel egy...
- Kovács Mimi kicsit csalódott és...
- Lemondott Bédy István a Fidesz...
- Eltűnt egy 11 éves kisfiú, egyelőre...
- Börtönbe küldene egy brutális...
- Szülőket ítéltek el hároméves...

