Szijjártó szerint hangulatkeltés folyik Devecserben
2010. november 18. csütörtök 16:24
Mint a szóvivő közölte, az Újjáépítési Kormányzati Koordinációs Bizottság 44 emberrel folyamatosan a helyszínen tartózkodik és koordinálja a munkálatokat. A szervezet vezetője csütörtökön egyeztet a petíciót átadók vezetőjével - tette hozzá.
A közleményben hangsúlyozta: a helyreállítási munkálatok folyamatosak, a Vidékfejlesztési Minisztérium biztosa a helyszínen folyamatosan egyeztet a gazdákkal a földcseréről. A rendszeres egészségügyi mérések eredményeit pedig Szócska Miklós egészségügyi államtitkár személyes megbízottja pénteken ismerteti a helyiekkel - áll a tájékoztatásban.
Szijjártó Péter azt írta: mindeközben folynak a tárgyalások és a megállapodások megkötése a károsultakkal. A kártalanítási és helyreállítási munkálatokat állami forrásból hajtják végre, ezt követően pedig a Magyar Kármentő Alapba érkező adományokat használják fel - közölte.
A devecseriek tiltakozó akciót szerveztek péntekre a vörösiszap-katasztrófával kapcsolatos kártérítés érdekében. Csenki Géza, a demonstráció főszervezője kedden az MTI-nek azt mondta, hogy kárenyhítés helyett teljes kártérítést követelnek a kormánytól, és egyértelmű tájékoztatást akarnak kapni az egészségügyi kockázatokról.
A szerdai lakossági fórumon arról született döntés, hogy a hónap végéig elhalasztják a demonstrációt. Csenki Géza a lakossági fórumon elmondta: ha konkrét ígéretet kapnak arra, hogy Orbán Viktor egy héten belül eljön hozzájuk személyesen, akkor nem tartanak tüntetést.
A devecseri demonstráció megtartására benyújtott civil kérelmet a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság kedden az egész megye területén érvényben lévő veszélyhelyzet miatt elutasította.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ilyen volt az 1986-os május elseje...
- Napsütéses, ragyogó napunk lesz...
- Drogdíler-párosra csaptak le a...
- Immár jogerős az országgyűlési...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Idén kisebb árvaszúnyograjzás várható...
- Faggyal, havazással és széllel...
- A pécsi Pitbull lett Gulyás helyett...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Baranyában is megemlékeztek Isten...

