Száznyolcvanmilliót raboltak el egy vietnámi férfitól
2015. június 22. hétfő 13:17

Különösen nagy értékre elkövetett rablás és más bűncselekmények miatt vádat emelt a Fővárosi Főügyészség három férfi ellen, aki a vád szerint 2013 novemberében csaknem 180 millió forint értékű készpénzt rabolt el egy vietnami állampolgártól.
Ibolya Tibor fővárosi főügyész az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta: a vádirat szerint az első- és a másodrendű vádlott 2013 őszén figyelt fel a vietnami férfire, aki az egyik IX. kerületi bankfiókban naponta nagyobb összegeket fizetett be. Elhatározták, hogy kirabolják.
Több alkalommal megfigyelték a sértettet, feltérképezték pénzszállítási szokásait. Harmadik társuk eközben a bűncselekmény elkövetéséhez fiktív adatokkal vásárolt egy gépkocsit.
Egy novemberi reggelen az elsőrendű vádlott két, máig ismeretlen társával - az erre a célra vett gépkocsival - megjelent a pénzintézet mélygarázsában, és kesztyűben, baseballsapkában várta a sértettet. A vietnami férfi leparkolt, az USA-dollárt és eurót tartalmazó táskájával kiszállt a járműből és elindult a pénzintézet felé.
A támadók ekkor hozzáléptek, egyikük lőfegyvernek látszó tárgyat fogott rá, miközben - rendőrségi jelvényre hasonlító tárgyat felmutatva - közölték vele, hogy titkosrendőrök és be kell vinniük a rendőrségre. A táskát elvették a férfitól, majd megmotozták, a kezét a háta mögött megbilincselték, a gépkocsijukba ültették, és kihajtottak a garázsból.
A sértettről a bilincset később levették, majd a XI. kerületben kiszállították a járműből, és otthagyták. Az elkövetők még ugyanabban a kerületben, a Szerémi úton megálltak és az autót kitakarították.
A vádlottak a vád szerint a zsákmányolt pénzt elosztották egymás között. A cselekmény elkövetésével a sértettnek okozott csaknem 180 millió forintos kár nem térült meg.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Leáll a tévé, a telefon és az...
- Baranyában is pusztítják a...
- Több mint hatezer új hallgatója lesz...
- Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- 230 millió éves ökoszisztémát...
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Pécsi sürgősségi: a hozzátartozóknak...
- Lerobbant mozdony miatt buszozhatunk...
- Megvannak az 1984-es szakdolgozatok a...