Rippl-Rónai által készített Ady-portré került elő Erdélyben
2016. május 28. szombat 13:51

Rippl-Rónai József (1861-1927) által készített Ady Endre-portréra bukkant a festő munkásságának egyik kutatója a napokban. Mivel eredeti Rippl-Rónai alkotás ritkán kerül elő, az esetet művészettörténeti szenzációnak tartja a kaposvári Rippl-Rónai Múzeum.
A költőt ábrázoló pasztellképet Horváth János egy erdélyi magángyűjteményben fedezte fel kutatómunkája során - mondta Lechner Judit, a Rippl-Rónai Múzeum múzeumpedagógusa az MTI-nek szombaton.
Hozzáfűzte: Rippl-Rónai barátja volt Ady Endrének. Szakemberek tudtak arról, hogy két ismert rajz mellett képen is megörökítette őt, de az alkotás sorsáról, hollétéről eddig nem volt információjuk.
A portrét a nagyközönség is megcsodálhatja: tulajdonosa hozzájárult ahhoz, hogy augusztus végéig kiállítsák a Rippl-Rónai Emlékházban és Látogatóközpontban - jegyezte meg.
Lechner Judit kitért arra, hogy a kaposvári születésű és élete nagy részében ott is dolgozó festő nevéhez mintegy tízezer mű köthető.
Az alkotások egy része az idők folyamán megsemmisült, számos kép Amerikába került, sok kép hollétéről semmit sem tudni - mondta.
MTI - Fotó: cultura.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több mint kétszázzal előzgetett...
- Sztrájkba lépnek a pécsi buszsofőrök,...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Kilencéves unokahúgát molesztálta egy...
- Többé nem kerülhetnek magánkézbe...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Az utolsó pillanatban tárgyalni...
- A Baranyában fészkelő fekete...
- Családi házat is veszélyeztetett a...