Régi-új főbírójelölt Sólyom Lászlótól
2009. május 08. péntek 07:56
Várhatóan ismét Baka Andrást jelöli a Legfelsőbb Bíróság (LB) elnöki tisztségére Sólyom László köztársasági elnök - írta a Magyar Nemzet, amelynek szakmai körökből származó értesülését az államfő hivatala nem erősítette meg, de nem is cáfolta.
Bírósági berkekből úgy értesült a napilap, hogy Sólyom László már június elején megnevezi új jelöltjét a főbírói tisztségre. Az ajánlott személy ismét Baka András lesz.
Bakát egy évvel ezelőtt javasolta először a Legfelsőbb Bíróság (LB) elnöki posztjára a köztársasági elnök, a jelölt azonban nem kapta meg a képviselők kétharmadának szavazatát. A szocialista frakció azért voksolt Baka ellen, mert szerinte a szakember nem ismeri a hazai viszonyokat, hiszen tíz évig az Emberi Jogok Európai Bíróságán ítélkezett.
Baka Andrást egy éve nevezte ki bíróvá az államfő a Fővárosi Ítélőtáblára.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csaknem három hónapja eltűnt egy fiú...
- Napsütéses, kellemesen meleg nap vár...
- Körmenetben imádkoztak a Pécsi...
- Lesodródott az útról és felborult egy...
- Az átlagosnál gyengébb szilvatermés...
- Baranyai településeken is pusztítják...
- Lángoló autót oltottak a tűzoltók...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Kigyulladt Újmohácson a rendelőnek is...
- Apa lett Szoboszlai Dominik, a...