Rajtaütésszerű ellenőrzést tartott hazánkban a NATO
2014. április 03. csütörtök 14:07
A magyar légvédelem mindegyik szintje kiválóan teljesített NATO egy előre be nem jelentett ellenőrzésén - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) csütörtökön az MTI-vel.
Közleményük szerint a Magyar Honvédség légvédelmi készenléti szolgálatát ellenőrizte a NATO szerdán. Az előre be nem jelentett ellenőrzést a NATO- parancsnokságokon szolgáló, különböző nemzetiségű ellenőrtisztek végezték. A vizsgálat érintette a légtérfigyelést végzők éberségét, a teljes készenléti szolgálati rendszert és a végrehajtó állományt, ugyanis az ellenőrzés során valós repüléssel egybekötött elfogást is végre kellett hajtaniuk a Gripeneknek.
A HM azt írta: a külföldi NATO-ellenőrök elégedett voltak a magyar katonák munkájával, az elvégzett feladatok minőségével. A meglepetésszerű ellenőrzés gyorsjelentése leszögezi: a magyar légvédelem megfelel a NATO magas szintű követelményeinek - olvasható a HM közleményében.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tragédia Baranyában: tóba fulladt egy nő
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Nyoma veszett egy 16 éves lánynak...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Sörimádók, figyelem: szombaton irány...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Csökkent a 30 perc feletti késéssel...
- Tavaly négyszáz sérüléses balesetet...
- Meghosszabbították a nevezést a...