Pályázati botrányok a fővárosi fürdővállalatnál

2009. február 11. szerda 09:35

Eredmény nélkül zárult a fővárosi fürdők beléptetőrendszereinek kiépítésére meghirdetett pályázat - tudta meg a Magyar Nemzet, amely szerdai számában a fürdővállalatnál kiírt másik pályázatról is ír.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt.-t (BGYH) csaknem hétmillió forintra büntette meg a Közbeszerzési Döntőbizottság, mert több ponton megsértette a közbeszerzésről szóló törvényt a beléptetőrendszerek megvásárlásáról szóló, másfél milliárd forintos pályáztatásnál.

Az új tenderrel kapcsolatos titkolózást a társaságnál azzal indokolták, hogy az eljárás eredményéről szóló tájékoztatót külön hirdetményben teszi majd közzé a Közbeszerzési Értesítőben.

A Magyar Nemzet szerint egy másik, a fürdők üzemeltetésére kiírt hatmilliárd forint értékű pályázat körül szintén titkolózás folyik; ebben az esetben ismét nem nyílt pályáztatásról van szó. Lapértesülések szerint Demszky Gábor főpolgármester tanácsadója, Mesterházy Ernő volt cége is pályázott - jegyzi meg a napilap.

A Magyar Nemzet által megkérdezett szakember azt mondta: az üzemeltetést saját szakembereket alkalmazva fele összegből meg lehet valósítani. Biztos vagyok benne, hogy valaki az öt év alatt hárommilliárd forintot zsebre tesz - szögezte le a lapnak Kovacsics Tibor, a Rába Quelle fürdő vezérigazgatója.

(mti)