Összeplakátolta a Fidesz székházát a 4K!
2012. november 16. péntek 10:39
"Lesz még magyar köztársaság!" feliratú plakátot erősítettek a Fidesz fővárosi székházára péntek reggel a 4K! aktivistái, az első magyar köztársaság kikiáltásának 94. évfordulóján - közölte a napokban bejegyzett párt az MTI-vel.
A közlemény szerint a Negyedik Köztársaság Mozgalom - amely az akciót a Fidesz-székház "meghekkelésének" nevezte - azt szeretné, ha november 16-a, Magyarország függetlenségének és az első magyar köztársaság kikiáltásának napja nemzeti ünnep, a Köztársaság Ünnepe lenne.
Nagy András, a 4K! alelnöke érthetetlennek nevezte, hogy a független, önálló, demokratikus Magyarország megalapításának pillanata miért nem tartozik a nemzeti ünnepek közé. "Az 1918-as forradalmat az őt megillető helyre kell helyeznünk, 1848 és 1956 közé" - tette hozzá.
A 4K! azt írta: a frissen bejegyzett szociáldemokrata párt az Orbán-rendszerrel szemben egy valódi, demokratikus és igazságos köztársaság létrehozásáért küzd.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A nyílt utcán műtött meg egy főorvos...
- Minden korábbinál több magyar...
- Befejeződött az építkezés, kétszer...
- Csaknem végzett két testvér egy...
- Ragadozók tízezreit telepítették...
- A robogók és a rollerek többségére...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Új főszponzor: dől a lé a Fradinál!
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Faggyal, havazással és széllel...

