Melegfelvonulás - egy nőt is azonosítottak a rendőrök
2008. július 15. kedd 18:42
Tóth Gábor, Budapest rendőrfőkapitánya 15 tagú nyomozócsoportot hozott létre, hogy felkutassák a július 5-én jogellenes cselekményeket elkövetőket. A nyomozócsoport most újabb olyan embert - ezúttal egy nőt - azonosított, aki dokumentáltan részt vett a Meleg Méltóság Menete megzavarásában, s ennek során garázdaságot és hivatalos személy elleni erőszakot követett el.
A rendőrség szerint a 27 éves budapesti nő július 5-én részt vett a Kós Károly sétányon felállított rendőrségi kordon megbontásában, barikádot épített, illetve köveket és egyéb tárgyakat dobált.
A nővel szemben csoportosan elkövetett garázdaság megalapozott gyanúja miatt indult eljárás, őrizetbe vétele mellett. A rendőrség emellett hivatalos személy elleni erőszak elkövetése miatt feljelentést tett vele szemben a Budapesti Nyomozó Ügyészségen.
A rendőrség utoljára hétfőn számolt be arról, hogy három személyt azonosítottak a felvonulást megzavarók közül, egy férfi pedig önként jelentkezett a rendőrségen.
A rendőrség továbbra is keresi azokat, akik részt vettek a július 5-i rendbontásban. A www.police.hu oldalon közzétett fotókon tizenöt ember látható, továbbá két csoportképen egy nagyobb társaság.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Őszi stíluskalauz férfiaknak –...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Szenzációt keltett Horthy Miklós...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Kommandósok csaptak le az illegális...