MDF: a pedagógusok értékelik a tanulókat
2010. március 03. szerda 19:35
Szécsi Gábor, az MDF oktatáspolitikai kabinetjének vezetője szerdán annak kapcsán fejtette ki álláspontját, hogy a Magyar Nemzet kedden azt írta: ha a Fidesz kormányra kerül, visszaállítja az osztályismétlés lehetőségét, és arra is engedélyt ad, hogy az iskolák eltanácsolhassák az intézményből a többieket bántalmazó vagy társait a tanulásban súlyosan akadályozó diákokat.
A napilapnak nyilatkozó Pósán László, a Fidesz oktatáspolitikusa azt mondta: a kisdiákok egy része súlyos hátrányokkal, alapvető ismeretek nélkül, minimális szókinccsel érkezik az iskolába, ezért nekik több időre lenne szükségük az alapismeretek elsajátításához. Az ő érdekeiket az szolgálná, hogy megint osztályismétlésre lennének kötelezhetők, mert ötödik osztályra hátrányaik megsokszorozódnak, behozhatatlanná válnak. Szécsi Gábor közleményében kiemeli, a tanulók értékelése a pedagógusok feladata.
Közölte, az is a tanár feladata, hogy eldöntse, az adott gyermek és az osztály érdekeit mi szolgálja jobban: az, ha gyengébb képességei ellenére az osztályban marad, és tanári többletmunkával segítenek neki felzárkózni a többiekhez, vagy megismétli a tanévet.
Hozzátette: a pedagógusok számára a második tanévtől meg kell adni mindkét lehetőséget.
A politikus kiemelte az MDF közoktatási programjának legfontosabb elemét, amely szerint az egész napos iskola a hátrányos helyzetű gyerekek számára hasznosabb, mivel a segítségükre szánt támogatásokat közvetlenül nekik juttatják el.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pénzzel teli tárcát talált két cigány...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Orbán Viktor: azt akarom, hogy a...
- Szállást keres szombaton a Szent...
- Orbán Viktor: vétójog nélkül nincs...
- Pécsett is romlott a levegő minősége
- Érdemes mielőbb elintézni az ügyeket...
- Magyarországon is kimutatták az új...
- Jön a Szilveszteri Szuperlottó 7...
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...

