Már 74 ezren jelentkeztek a Fidesz kampánycsapatába
2014. február 07. péntek 10:25

Eddig 74 ezren jelentkeztek a Fidesz Magyar Csapat elnevezésű kampánycsapatába.
Mostanáig ennyien mondták azt, hogy az április 6-i parlamenti választásig hátralévő 58 napban aktívan tenni akarnak a rezsicsökkentés folytatásáért, megvédéséért - fogalmazott Nyitrai Zsolt, a Fidesz társadalmi kapcsolatokért felelős igazgatója pénteki budapesti sajtótájékoztatóján, ahol a kormánypártok választási felkészüléséről számolt be.
Az önkéntesek száma február 17-ére - amikor elkezdődik a képviselőjelölteket támogató ajánlások gyűjtése - elérheti a százezret - mondta a politikus. Tájékoztatása szerint eddig túlnyomórészt nők és fiatalok jelentkeztek a Magyar Csapatba.
Nyitrai Zsolt hangsúlyozta: a rezsicsökkentést mindenképpen meg kell védeni, mert azt többen is támadják, Brüsszel és multinacionális cégek mellett a magyarországi ellenzék is, amely - nyilatkozatai alapján - kormányra kerülve leállítaná azt. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy csütörtökön a parlamentben nemmel szavazott a harmadik rezsicsökkentésre mások mellett a Demokratikus Koalícióban politizáló Szűcs Erika és Vadai Ágnes, valamint az LMP-s Schiffer András és Szél Bernadett; az MSZP-s Veres János és a PM-es Karácsony Gergely pedig tartózkodott.
Ez is "ékes bizonyítéka annak, hogy meg kell védeni" ezt az intézkedést, ezért is szerveznek a kormánypártok rezsifórumokat, amelyekből péntekig 88-at tartottak, mindegyiket teltházzal - mondta a Fidesz társadalmi kapcsolatokért felelős igazgatója.
Közölte azt is, hogy a Fidesz-KDNP megkezdte egyéni jelöltjeinek bemutatását, már láthatóak az őket népszerűsítő óriásplakátok. Ezekből összesen körülbelül ezret helyeznek ki, a következő napokban pedig elkezdik kiküldeni a jelöltek szórólapját is a választóknak. Az információs kiadvány bemutatja a jelöltet, Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök ajánlása olvasható benne, továbbá szervezeti adatokat tartalmaz - ismertette, hozzátéve, hogy a szórólapokat az önkénteseik és a posta juttatja el a választókhoz.
Arra a kérdésre, hogy Orbán Viktor február 16-i évértékelő beszéde egyben a kormánypártok kampánynyitója is lesz-e, Nyitrai Zsolt azt válaszolta: ez a rendezvény a kormányfő hagyományos évértékelője lesz, a Fidesz a későbbiekben dönt arról, mikor és milyen formában nyitja meg a kampányát.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Magukat rendőrnek álcázva csapott le...
- Hideg éj után felhős napunk lesz...
- Tavaly négyszáz sérüléses balesetet...
- Tragédia Baranyában: tóba fulladt egy nő
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Meghosszabbították a nevezést a...
- Ragadozók tízezreit telepítették a...
- Nyoma veszett egy 16 éves lánynak...